Studenckie Koło Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Spotkania 2018/19 (nowe)

  • Jeśli jesteś posiadaczem ciekawego tematu, o którym chciałbyś opowiedzieć studentom — skontaktuj się z nami. Do wygłoszenia referatu zapraszamy zarówno pracowników naukowych, jak i studentów.
  • Zachęcamy do zapisania się do grupy mailingowej http://groups.google.com/group/skfiz/ (co jakiś czas będziemy rozsyłać informacje o konferencjach, pokazach czy też specjalnych spotkaniach).

OBÓZ SKFIZ W TATRACH 2018

Tatry_SKFiz.jpg
  • Studenckie Koło Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na XII letni obóz naukowy w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbędzie się 9-14 lipca 2018. Udział jest okazją do zgłębiania fizyki w dobrym towarzystwie, wychodząc z własnego punktu widzenia, i odbycie wspólnych wycieczek górskich.

NASTĘPNE SPOTKANIA

Walne Zgromadzenie SKFiz
Termin 15 listopada 2018
czwartek, 17:50
Miejsce 1.12, Wydział Fizyki UW,
ul. Pasteura 5, Warszawa
Temat WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW (OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA)

POPRZEDNIE SPOTKANIA

Bliskie Konwersatoria II Stopnia
Termin 12 kwietnia 2018
czwartek, 18:15
Miejsce 1.38, Wydział Fizyki UW,
ul. Pasteura 5, Warszawa
Prelegent Jacek Krajczok
Instytut Fizyki Teoretycznej, FUW
Temat Operatory nieograniczone na przestrzeniach Hilberta
Streszczenie W trakcie spotkania będziemy się zajmować operatorami nieograniczonymi na przestrzeniach Hilberta. Celem ostatecznym jest twierdzenie spektralne dla operatorów samosprzężonych w wersji z miarą spektralną. Celem pośrednim wprowadzenie tzw. Z-transformaty oraz nabycie śmiałości w ścisłym (!) posługiwaniu się operatorami nieograniczonymi. Dokładny program częściowo będzie uzależniony od wiedzy słuchaczy.
Spotkanie SKFiz
Termin 10 kwietnia 2018
wtorek, 17:15
Miejsce 1.40, Wydział Fizyki UW,
ul. Pasteura 5, Warszawa
Prelegent dr hab. Paweł Jakubczyk
Instytut Fizyki Teoretycznej, FUW
Temat O modelach fizyki statystycznej i o uniwersalności
Abstrakt Fizyka identyfikowana bywa czasem z poszukiwaniem podstawowych praw jakie rządzą światem. Postawić można problem odwrotny: czy znając jedynie najbardziej podstawowe zasady moglibyśmy uzyskać informacje o świecie który obserwujemy?